Blog > Komentarze do wpisu
GTW na Wikipedii
Zbieram się do tematu "nieency" w ramach dokończenia "ency", ale nie idzie, więc w międzyczasie coś o legendarnej Grupie Trzymającej Władzę. Mafii ircowo-amdmińskiej i KOSIE słynnej i sławetnej. Kilka szybkich faktów i komentarzy na temat jej istnienia.

Uwielbiam GTW. GTW jest wspaniała. Sama o sobie pisze. Zanim zostałem adminem coś mi się obiło o niej o uszy. Ach, jakże chciałem do kliki wstąpić i poznać jej sekrety, a później wszystkie wyśpiewać. ;). No ale prawda okazała się niestety smutniejsza niż oczekiwania. Niestety nie ma żadnej grupy. Tym bardziej coś trzymającej. Commonly known jako sitwa adminów. Ech, jakby było na zewnątrz konflikty admińskie widać, to by dopiero było straszne.

No ale z czegoś brać się musi przekonanie o władzy zmowie i spisku. A bierze się z kilku rzeczy. Po pierwsze primo, admin ma więcej guziczków do kontroli innych, po drugie primo ma zamkniętą listę dyskusyjną, no i po trzecie primo kryteria używania kar i ostrzeżeń są nieostre, a raczej zdroworozsądkowe.

Wiec zważając na powyższe - teorie spiskowe powstają. Powstają swoja droga wszędzie, gdzie nie ma komunizmu - znaczy inni mogą więcej/inaczej niż ja. i "oni" robią źle. Zawsze. Wróg. Kaczyńska retoryka. No kurde, jak bardzo trzeba być złym i konfliktowym, żeby coś takiego wysnuwać - gdzie dwóch adminów, tam trzy zdania. Normalnie. Klik i sitw niestety brak i przepchnąć swoje zdanie jest niezwykle ciężko komukolwiek. Po kolei - blokuj i zabezpiecz - guziczki kontrolne mocno (no i usuń tez w sumie) - każdy korzysta sam, bez konsultacji. Działań takich są setki dziennie. W przypadku kilku poważniejszych, gdy samemu nie wie co zrobić - można się konsultować i po to jest lista admińska - z innymi, zajmującymi się tym samym można wymienić zdania i poglądy. po prostu. Żadnej mistyki w tym nie ma. A jest zamknięta, bo i tak nikt spoza nie może takich decyzji podejmować, no i zapewnia to swobodę wypowiedzi tez w sumie. Co do zasad - nieostre są z dwóch powodów co najmniej - bo po pierwsze nie można ustalić zamkniętego katalogu. Ludzie naprawdę odstawiają rzeczy, o których się filozofom nie śniło. A po drugie - katalogu nie dałoby rady ustalić, bo zawsze ktoś uzna, że jest dla kogoś krzywdzący.

W skrócie tak wygląda teoria spiskowa o grupie, która o czymkolwiek decyduje, a której nie ma niestety. Niestety, bo jakby była, życie byłoby prostsze sporo.

W skrócie tyle, bo nie ma o czym więcej wymyslać.

 

maikking aka zlyadmin

poniedziałek, 20 lipca 2009, maciej136

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/08/02 05:29:01
poznajesz IP? chcesz porozmawiać? ale na spokojnie - sine ira et ratio? GG 11169516
-
2009/08/06 16:22:03
No to ładnie, ciekaw jestem czy "grupa trzymająca władzę" dała Ci kiedykolwiek znać, że nie podoba im się, że prowadzisz taki blox? :D Nie mniej, nota bene -biurokracja kluczem do jasnych (?) zasad.
-
Gość: Zboralski, *.range86-144.btcentralplus.com
2012/03/30 00:02:39
Do opracowania możliwych możliwości zasad obowiązujących na Wikipedii jakie mogą zaistnieć podczas edycji, powinno się wynająć jakiegoś scenarzystę z Hollywood. Oni mają takie pomysły, że pewnie by wymyślili wszystko, co może wymyślić nowy edytor...