Kategorie: Wszystkie | Kategorie | Ludzie | Wikipedia | Zasady
RSS
czwartek, 29 marca 2012
konferencja - end
Krótko - ponieważ po ostatnim wpisie zostałem oskarżony przez Prezesa Wikimedia Polska o wykorzystywanie mojego wyjazdu do celów prywatnych, więcej relacji "luźnych" i tłumaczących o co chodzi w ruchu Wikimedia, też dla moich przyjaciół i znajomych, jak i osób związanych ze środowiskiem, nie ukaże się. Nie chcę być oskarżony de facto o kradzież.
zjazd chapterów part 1
Wikimedia Conference 2012 Berlin. Czas na merytoryczną reaktywację, za dużo mi na wątrobie leży. W skrócie - światowy zjazd stowarzyszeń Wikimedia, decydujący o przyszłości ruchu i kierunkach, w jakich ma podążać. Piszę tutaj, mam nadzieję, że relację na Wikinews uda się później sklecić.
poniedziałek, 29 listopada 2010
roszczenia a biedny admin
Dawno nie pisałem, teksty niedokończone odłożone leżą. chyba lekkość języka mego zatraciłem. więc dzisiaj twórczość poniekąd nie moja. Dziękując Magalii za pozwolenie i dorzucając kilka, przedstawia(my) typy ludzi piszących maila do admina po usunięciu hasła. przegląd bardzo subiektywny.
niedziela, 29 listopada 2009
Wersje przejrzane - problemy i problemiki
Żadna machina nie jest idealna. Są lepsze i gorsze. Po moich początkowych obawach co do tego, że wersje przejrzane zbędne będą, stałem się można by rzecz ich zwolennikiem raczej niż przeciwnikiem. Co nie znaczy, że wad takowych nie dostrzegam. Bo co tu dużo ukrywać - nic nie jest idealne. Dzisiaj więc o tym będzie. Miało być wcześniej, ale real life jednak czasem człowieka na dobre wciągnie. ;)
sobota, 21 listopada 2009
Wersje przejrzane - co to takiego
Pierwsza rocznica wprowadzenia minęła 17 listopada bodajże, więc wypada powiedzieć - co to. A później, jak działa i dlaczego mogłoby inaczej.
Back :)
Po lipcowym starcie, dłuuuga przerwa. Życiowa taka ogólna. Znaczy tak. Zacząłem pisać pracę magisterską. Byłem sobie na wakacjach moment, dokończyłem pisać pracę. Poprawiałem, pisałem, poprawiałem. No i się pod koniec października obroniłem.
poniedziałek, 20 lipca 2009
GTW na Wikipedii
Zbieram się do tematu "nieency" w ramach dokończenia "ency", ale nie idzie, więc w międzyczasie coś o legendarnej Grupie Trzymającej Władzę. Mafii ircowo-amdmińskiej i KOSIE słynnej i sławetnej. Kilka szybkich faktów i komentarzy na temat jej istnienia.
wtorek, 07 lipca 2009
Po co ten admin?
Administrator Wikipedii, to brzmi dumnie? Za cholerę powiem szczerze. Ja nie czuję się dumny ani trochę. Odpowiedzialność, pomaganie młodszym i słabszym? Sorry, ale chyba nie rozumiemy do końca, na czym adminowanie polega. Czy wiemy?
niedziela, 05 lipca 2009
IP a sprawa Wikipedii
Nie lubię jak ktoś pisze z IP. nie lubię i tyle. W nosie mam polityczno-wikipedyjną poprawność, że każdy równy. Jak widzę wpis z IP przelatujący na ostatnich zmianach, po prostu od razu czerwona lampka mruga i świeci. A już nie daj boże, jak na początku jest 83 lub 79, wtedy to zło oglądam z trzech stron. Ot po prostu. Bo tak.
Związani z na przykładach
Zainspirowany dzisiejszą rozmową na ircu - bezsens związanych z na przykładzie http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ludzie_zwi%C4%85zani_z_Seattle. A co mi szkodzi. Bo ja naprawdę chce zrozumieć.
 
1 , 2